Preparat tarcia klocków hamulcowych

hamulce działają na surowej zasady tarcia między dwiema powierzchniami. Aby zapewnić jednolitą miarą tarcia cech klocków hamulcowych Procedura badania jest SAE J866A stosowanych dać kod dwóch znaków np EE FF GG GG.

HH lub GG
  • HH Podkładki te mają najwyższy współczynnik tarcia i są idealne dla motocykli i Wysokich użytku torze. Niektóre nowoczesne motocykle wydajności określić GG w standardzie. Klocki HH może czasem okazać grabby, przerażające w mokre i nieskuteczne w codziennym użyciu, gdy nie uda się osiągnąć dobrą temperaturę pracy.
  • GG Podkładki Ten gatunek Pad jest wielkim wszystkie okrągłe i dobrze wykonywać w większości warunków. GG są bardziej miękkie niż klocki HH i łóżka w szybciej na płytach zużytych.
  • Mieszanie HH i GG Pads Wiele producentem określić HH do przodu motocykli z GG z tyłu. To dlatego, że klocki GG może dać Ci więcej dotyk i sterowanie tylnym hamulcem. Nie uważa się za bezpieczne HH z tyłu z klocków GG z przodu.

    Oczywiście Klocki są tak dobra, jak stan całego systemu hamulcowego. Gdy po raz pierwszy użyty klocki hamulcowe mogą czasami dają słabe hamowanie jako wilgotności resztkowej z procesem produkcji pracuje jego wyjście i klocki łóżko w. Jest to najlepiej spać w poduszki delikatnie użytkowania i bardzo ciężkim pierwszym użyciem, może doprowadzić do szklenia, stan, w którym żywice w pad crystalize co powoduje niską wydajność i pisk.