Wymiana łańcucha napędowego

Sieć będzie oczywiście rozciągnąć jak to nosi. Na łańcuchu bez zamknięć nie powinno przekraczać 3% swojej pierwotnej długości. Sealed odcinek łańcucha nie powinna przekraczać 1% swojej pierwotnej długości. Jeżeli rozciąganie przewyższa to, że musi być wymieniony.

Napięcie Regulacja

Łańcuch napędowy, który niesie zbyt wiele napięć przyspiesza zużycie przez nadmierne ilości ciśnienia wprowadzeniem zębów koła, stawów przekładni łańcuchowych i łożysk wału głównego. Jednym z nich jest zbyt luźna jest na ryzyko akcji whip, które mogą spowodować, że przystawki. Mając nieprawidłowe napięcie może spowodować łańcuch rozciągnąć.

Normalny sag jest 3/4 ", by sprawdzić, naciśnij na dół na szczycie pasma łańcucha napędowego z palcami dokręcić lub poluzować, aby osiągnąć pożądany sag Uwaga ta powinna być wykonana z masy rowerzysty na rowerze to... Zaleca się, by sprawdzić podręcznika twojego producenta dla danego urządzenia.

Wyrównanie Sprocket

Nierównych koła łańcuchowe może znacznie zmniejszyć żywotność koła łańcuchowego i. Sprawdzić ustawienie koła łańcuchowego okresowo w celu zapewnienia, że ​​są proste.

Konserwacja Sealed Chains

smarowanie zewnętrzne zaleca co 300 mil. Użyj olej parafinowy do mycia łańcucha, ale nigdy nie używać parowych, rozcieńczalników i rozpuszczalników. Jeśli jakieś pierścienie uszczelniające brakuje następnie na całej długości łańcucha należy wymienić.

Linki

"Press Fit" płyty boczne Link nit musi być wciśnięty na obsługiwanych regulowane z długimi szczypcami. Nie wolno uderzać w płytę boczną na! To może powodować stres dla ogniwa łączącego i spowodować, że przebić użytku. Linki nitów powinny być zawsze wyposażone w prawidłowy href="/parts/picture/wk-790050/"> narzędzia, które pozwoli uniknąć uszkodzenia nitu Link. Jeśli nie masz pewności zalecamy zwrócić się do warsztatu zawodowego.

, kiedy należy wymienić

Siniaki, rdza, sztywność, uszkodzone pierścienie uszczelniające i innych widocznych uszkodzeń może spowodować łańcuch przerwać. Jeśli którykolwiek z tych odkryto, jak również nieprawidłowe hałasu podczas użytkowania lub rozciąganie, łańcucha i koła zębate będą musiały zostać wymienione.
Jeżeli kwas akumulatorowy / ciecz rozlana na łańcuchu cały łańcuch będzie również wymagać wymiany.

Konwersje

Niektóre rowery, takie jak Yamaha R1, można mieć konwersji łańcucha z 50 do 520. Może to być przydatne, jeśli chcecie lżejsze łańcuch. Pozostałe rowery mogą mieć od 520 konwersji łańcucha do 50, za dodatkową wytrzymałość.

Narzędzia Kliknij href="/components/Tools/ChainTools"> aby zobaczyć naszą pełną gamę narzędzi łańcuchowych.